Kurumsal
  1. Anasayfa
  2. Kurumsal
  3. Ar-Ge ve İnnovasyonlar

Ar-Ge ve İnnovasyonlar

  • Sabic (Global Petrokimya Devi) ile özel Thermoform PP hammaddesi geliştirdik.
  • Petkim (Milli Petrokimya Devi) ile özel Thermoform PP hammaddesi geliştirdik. (Petkim’den 2011 yılında Ar-Ge ‘ye en büyük destek veren firma ödülü aldık.)
  • Türkiye’de ilk Plastik Kristal Bardağı Ürettik. Türkiye’de ilk Thermokristal Bardağı Ürettik. Özel Statik Arındırma Yöntemini Geliştirdik.
  • Dünya’da ilk defa Kristal hammaddeden endüstriyel kullanım için Antişok ürettik.
  • Dünya’da sadece 8 ülkede üretilen, Fırında erimez Plastik Tabak ürettik.
  • Türkiye’de ilk Mısır Şekerinden tamamen doğal PLA Bardak, Tabak ürettik.
  • Uçaklarda Gidiş Dönüş Yemek Yüklenmesini sağlayan özel Lunch Box’ı ürettik.

Sem Plastik, Petkim’ den yeni ürün geliştirme özel ödülü aldı!

Bu ürün sayesinde thermoform ürünler daha şeffaf ve sert formlar alabiliyor. Ürünün geliştirmesi 29 Kasım 2010 tarihinde SEM Plastik A.Ş. Silivri tesislerinde, SEM Plastik Teknik İşler Müdürlüğü bünyesinde ve Petkim AR-GE ve Satış Yöneticilerinden oluşan bir ekip gözetiminde yapıldı. Dünya’da toplam 6 adet, ülkemizde tek olan 2.800,00 Adet PP Bardak kapasiteli TFT inline thermoform hattı kullanıldı. Petkim bu çalışmalarına katkılarımızdan dolayı kuruluşunun 46.yılında İzmir Aliağa Rafinerisinde düzenlediği törenle SEM Plastik A.Ş.’yi Yeni Ürün Geliştirme Özel Ödülüne layık gördü.

Ödül 04 Nisan 2011 yılında gerçekleştirilen törenle EBSO Meclis Başkanı Sn. Mehmet TİRYAKİ tarafından SEM Plastik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Yavuz EROĞLU ’na verilmiştir.

Yeni hammaddeyle üretilen ve SEM Plastik tarafından Mc Donald’lara üretilen Milk Shake bardaklarında kullanımına başlanılan bu ürünlerin, Milliyken tarafından, Düsseldorf Interpack fuarında Dünya tanıtımı yapılmıştır. Yine aynı, ürünler, PETKİM A.Ş. tarafından Brezilya Plastik Fuarında, Güney Amerika’da tanıtılmış ve büyük beğeni görmüştür.

arge-1 arge-2 arge-3 arge-4 arge-5 arge-6 arge-7 arge-8 arge-9 arge-10
WhatsApp ile paylaş WhatsApp ile paylaş