Girişimcilik Ödülü Yavuz Eroğlu ile Türkiye'ye geldi

Dünya ekonomisinin geleceğini girişimciler ve yeni fikirler belirleyecek. Bu gerçekle hareket eden ve Harvard Üniversitesi'nin ünlü İş İdaresi Profesörü Michael Porter'ın kurucusu olduğu AllWorld Network, Dubai'de düzenlenen Küresel Girişimcilik Zirvesi'nde, Ortadoğu, Asya ve Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketlerini açıkladı.

SEM Plastik Grubu, üst üste iki yıl iki şirketini de Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen şirketleri arasına sokmayı başardı. Grubun hammadde tedarikçisi Credoy Polimer 28, SEM Plastik ise 38'inci sırada yer aldı. AllWorld Network, zirvede ayrıca SEM Plastik Genel Müdürü Yavuz Eroğlu'na girişimcilik konusunda yaptığı çalışmalar ve bir ilk olan Filistin'deki sanayi yatırımı nedeniyle Zirve Özel Ödülü'nü verdi. 

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Küresel Girişimcilik Zirvesi'nin açılışını Dubai Şeyhi Muhammed Bin Raşid El Maktum yaparken ABD Başkanı Barack Obama da zirveye canlı bağlantı ile katıldı. Dünyanın dört bin yanından 2 bine yakın firma zirvede buluştu.
Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 şirketi listesinde iki şirketi ile birden yer alan SEM Plastik Grubu önemli bir başarıya imza attı. Credoy Polimer 2009 – 2011 yılları arasında yıllık ortalama yüzde 93 büyürken, plastik ambalaj sektöründe faaliyet gösteren grubun amiral gemisi konumundaki SEM Plastik aynı dönemde yıllık ortalama yüzde 46 büyüme kaydetti. 

Credoy Polimer ve SEM Plastik'in Yönetim Kurulu Başkanlığını da üstlenen Yavuz Eroğlu'na, başarılı girişimcilik örnekleri ve Türk girişimcileri yarışmaya katılmaları konusunda teşvik etmesinin yanı sıra üst üste iki yıl listede yer alma başarısını gösterdikleri için özel bir ödül verildi. Filistin'de bir plastik ambalaj fabrikasına sahip olan SEM Plastik'in bu yatırımı zirvede en çok konuşulan konular arasındaydı. 

SEM Plastik Genel Müdürü Yavuz Eroğlu, zirvedeki "Gelişmekte Olan Ülkelerde Girişimciliğin Bugünü ve Yarını" isimli panele de konuşmacı olarak katıldı ve yeni
bir girişimin çarpan etkisi yarattığına dikkat çekti. Eroğlu, "Filistin'de yaptığımız yatırım, bölge insanına yeni girişimler konusunda cesaret verdi, benzer plastik tesislerinin açıldığını, yaratılan değer ve istihdamın arttığını gördük. Filistin'in yardım yerine yatırıma ihtiyacı var. İstihdamın ve refahın artması bölge barışına da daha çok katkı sağlayacaktır." diye konuştu.

 

WhatsApp ile paylaş WhatsApp ile paylaş