Sem Plastik Sert Gıda Ambalajında Sektörünün En Büyüğü Oldu

Ürettiği ürünler 1 kuruştan bile ucuz. İstanbul Sanayi Odası'nın "Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" listesinde 39 basamak birden yükselmeyi başardı.

 


SEM Plastik Genel Müdürü Yavuz Eroğlu, dünyanın ekonomik krizlerle boğuştuğu bir ortamda sanayici olmanın zorluklarına vurgu yaparak, zorluklara karşın üretmeye, istihdam yaratmaya ve ihracata devam ettiklerini belirtti. Temelleri 1975 yılında atılan SEM Plastik'in Türkiye sanayinin en büyükleri arasındaki yerini güçlendirmeye devam ettiğini söyleyen Eroğlu, "Üretim yaptığımız sektörde lider konumdayız. Bu konuma sabrımızla ulaştık. Yaptığımız iş iğneyle kuyu kazmak gibi zor ve meşakkatli. Üretimini yaptığımız plastik ürünler 1 kuruştan bile daha ucuz. Buna rağmen 90 milyon TL'yi aşan satış rakamları ile İSO İkinci 500'de 452'inci sıraya yükseldik. Üretim teknolojimiz ve tasarıma yaptığımız yatırımlarla 130 ülkeye ihracat yapıyoruz. Türkiye'nin ve dünyanın en iyileri ile çalışıyoruz" diye konuştu.

Büyümek için yalnızca üretmenin de yeterli olmadığını ifade eden Yavuz Eroğlu, "Şirketler hem kendilerine hem de ürünlerine nitelik katmalı. Sadece ürünleri değil hizmetleri ve tüm süreçlerine yenilik getirmeye odaklanmalı. Yeşil üretim de tıpkı inovasyon ve tasarım gibi üzerinde durduğumuz bir konu. Ürettiğimiz ürünler ve üretim yöntemlerimizin seçiminde en önemli kriterimiz çevre ve sağlıktır. SEM Plastik olarak yaptığımız yeşil üretim ile İstanbul Sanayi Odası'ndan 'Çevre Ödülü'nü aldık" dedi.

Ayrıca girişimcilik ve sosyal sorumluluk projelerine büyük önem SEM Plastik, barışa ve bölgesel kalkınmaya örnek olması için 2008 yılında Filistin'de faaliyete geçirdiği bir üretim tesisi bulunuyor. 2013 yılında Birleşik Arap Emirlikleri'nde yapılan, ABD Başkanı Barack Obama ve Şeyh Mahdum ‘un canlı yayınla katıldığı Küresel Girişimcilik Zirvesi'nde SEM Plastik Filistin'deki bu yatırımı ile "Zirve Özel Ödülü’nü Türkiye'ye getirdi.

 

 

WhatsApp ile paylaş WhatsApp ile paylaş