Madagaskar’da da Plastik Tabaklar

Plastik sektörü içinde “ekonomik ürünler” olarak ifade edilen ve tek kullanımlık gıda ambalajı kategorisinde faaliyet gösteren SEM Plastik; plastik bardak, tabak, çatal, dondurma kapları, yoğurt kapları ve ayran bardakları üretiyor. Sem Plastik Grubu’nun ihracat faaliyetleri ise SEM Global A.Ş. tarafından yürütülüyor.

2014 yılında da Türkiye’nin En Büyük ilk 1000 ihracatçı Firmaları arasında yer alan Sem Plastik, 2015 yılında bu başarısını ulaştığı ülke sayısını arttırarak bu yıl tüm dünya nüfusuna yetecek kadar plastik bardak ihraç ederek, kuruşluk üretimle ihracatta büyük bir başarı öyküsüne imza attı. 

SEM Plastik Genel Müdürü Yavuz Eroğlu, ülke olarak ekonomik başarının anahtarının ‘sanayi üretimi’ olduğunu vurgulayarak “Sem Plastik olarak 1975 yılında başladığımız sanayi üretimi yolculuğumuzu, Türkiye sanayinin en güçlü şirketleri arasında yer alarak sürdürüyoruz. Tek kullanımlık gıda ambalajları konusunda sektör liderliğine sahibiz. Şirket olarak Ar-Ge ve inovasyona verdiğimiz önem doğrultusunda gerek uluslararası gerek iç piyasadaki talepleri en iyi şekilde değerlendiriyoruz ve pazarımızın ihtiyaçlarını ön görerek ürün gruplarımızı sürekli geliştiriyoruz ve yeniliyoruz. Çalışmalarımızın meyvelerini de ulaştığımız başarı noktaları ile kanıtlıyoruz” dedi.

Eroğlu, “Şirketimizin başarı öyküsü sadece ilk bin ihracatçı arasında yer almakla kalmıyor. Yaptığımız yeşil üretim ile İstanbul Sanayi Odası’ndan ‘Çevre Ödülü’nü aldık. 2012 yılında Obama’nın canlı yayınla katıldığı Küresel Girişimcilik Zirvesi’nde Ortadoğu, Asya ve Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri arasına iki şirketimiz birden girdi. Ayrıca, ‘Zirve Özel Ödülü’ne girişimciliğimiz ve Filistin’deki yatırımlarımızla sahip olduk” sözleriyle ekonomiye katkı sunarken, çevreye duyarlı politikalar izlediklerinin hatırlatıyor. 
 

WhatsApp ile paylaş WhatsApp ile paylaş