PAGEV Türkiye’de temsil ettiği PlasticsEurope ve EuPC Dernekleriyle Brukselde Toplantılar Gerçekleştirdi.

Vakfımızın da üyesi olduğu Avrupa Plastik Hammadde üreticileri birliği ve Avrupa Plastik İşleyicileri Birliği merkezlerine, Başkan Yardımcımız Yavuz EROĞLU tarafından 07.11.2011 tarihinde ziyarette bulunulmuştur.

EuPC ‘nin Brüksel’deki merkezinde gerçekleşen görüşmede özellikle, plastik ambalajın gıda israfını önlemedeki rolü üzerinde durulmuş, bu konuda, başta perakendeciler olmak üzere diğer paydaşlarla yapılacaklar üzerinde fikir alış verişinde bulunulmuştur. Perakendecilerin ambalaj dışında da özellikle etiketleme ( son kullanım tarihi karmaşası ) ve kozmetik yaklaşımların terk edilmesi yönünde yönlendirilmesinin gıda israfının azaltılmasına büyük katkı yapacağı üzerinde durulmuştur. Yine plastik torbalar,  konusunda, yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi, alış verişinde bulunulmuştur. EUPC Ambalaj Bölümü Müdürü ve EUPC Hukuk Direktörü Ingrid Verschueren ile gerçekleştirilen görüşme karşılıklı ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla ortak programlar oluşturulması hedefi ile noktalanmıştır.

PlasticsEurope’un yine Brüksel’deki merkezine gerçekleştirilen gezide ise dernek Genel Sekreter yardımcısı ve Hukuk Başkanı Jean-Pierre De Greve ve emekliliği sonrası yerini alacak Martin Engelmann ile görüşülmüştür.

Görüşmede göreve başlayalı 4 gün olan Martin Engelmann başarılar dileyen Başkan Yardımcımız Yavuz EROGLU,  Jean Pierre’e ise görevi süresince ilişkilere katkısından ötürü teşekkür etmiştir. Görüşmede iletişimin güçlendirilmesi, Deniz Atıklarının azaltılması amacı ile yayınlanan ve altında Pagev’inde imzası bulunan “Marine Litter Declaration” ‘la bağlantılı alınacak aksiyonlar üzerinde görüşülmüştür.

Ayrıca yine iki derneğin faaliyetlerinin koordineli yürütmesi ve etkinliklerde karşılıklı destek olunması yönünde mutabık kalınmıştır. Başkan Yardımcımız Yavuz EROĞLU özellikle, PlasticsEurope Akdeniz Başkanı , Daniele Ferrari ve tüm PlasticEurope çalışanlarına “Yeşil Bir dünya için Plastikler” konferansımıza ve PlastEuroasia Fuarının açılımına katılımları için teşekkürlerini iletmiştir.

 
     
 
   
WhatsApp ile paylaş WhatsApp ile paylaş