Dünya’nın en büyük plastikçileri yeşil bir dünya için İstanbul’da buluşuyor

Hayatımızın her alanında sunduğu alternatiflerle vazgeçilmezimiz olan plastiklerin aynı zamanda en çevreci malzemelerden biri olduğunu biliyor muydunuz? Kullanıldığı her sektörde; enerjiden, yakıttan, çevreye zararlı yağ ve gaz tüketiminden, ağırlıktan tasarruf sağlayan, ürünlerin ömrünü uzatan ve madde tüketimini azaltan plastikler, yeşil bir dünya için olmazsa olmazlardan. Plastik sektörünün temsilcisi Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV), bu yıl altıncısını düzenleyeceği PAGEV Plastik Endüstrisi Kongresi ile plastiğin önemini ve çevre dostu olduğunu bir kere daha kanıtlamaya hazırlanıyor. Ana teması “Yeşil Bir Dünya için Plastikler” olarak belirlenen kongrede, dünyanın en büyük uluslararası plastik firmalarından uzmanlar konuşmacı olarak yer alacak.

Faaliyetleriyle sektörde adından sıkça bahsettiren PAGEV, Avrupa ve Dünya’da bulunan diğer benzer sivil toplum örgütleri içindeki saygın ve güvenilir pozisyonunu her geçen gün biraz daha sağlamlaştırıyor. PlastEurasia Fuarı’ndan bir gün önce, ENGEL Enjeksiyon’un Ana Sponsorluğu ile 26 Ekim’de Swiss Otel The Bosphorus İstanbul Asuka Salonu’nda gerçekleştirilecek olan PAGEV Plastik Endüstrisi Kongresi’ne, yurtiçinden olduğu kadar yurtdışından da büyük ilgi gösterilmesi bu başarının en iyi kanıtı.

PAGEV Başkanı Sayın Mehmet Uysal’ın açılış konuşması ile başlayacak olan kongrede, Avrupa Plastik Hammadde Üreticileri Birliği (PlasticsEurope) Başkanı Sayın Daniele Ferrari, PAGEV 1. Başkan Yardımcısı Sayın Yavuz Eroğlu, BASF, SABIC IP, IRPC, DuPont, DSM, Evonik Degussa gibi Dünya’nın ilk 100 şirketi arasında yer alan firmaların yanı sıra FKuR Kunststoff, AKSA Akrilik, SEM Plastik, Aksoy Plastik, Battenfeld – Cincinnati, Eurotec Mühendislik Plastikleri, Karbon Danışma gibi plastik sektörüne öncülük eden firmaların üst düzey yöneticileri konuşmacı olarak yer alacaklar.

“Yeşil Bir Dünya için Plastikler” başlığı altında biyobozunur plastikler, yüksek performans mühendislik plastikleri ve plastiklerde kullanılan özel takviye malzemeleri gibi konuların ve Dünya’daki Yeşil Plastikler ve Sürdürülebilirlik konusundaki son gelişmelerin tartışılacağı uluslararası bir platform olacak kongreye, Türkiye’de PAGEV’in temsil ettiği ve tüm Avrupa’da örgütlü PlasticsEurope Ülke Başkanlarının yanı sıra plastik sektörüne öncülük eden firmaların yetkilileri ve üst düzey bürokratlar katılım sağlayacaklar.

Kongrede, sektör firmaları Ana, Platin ve Altın Sponsorlar için yerleştirilecek stantlarda kendilerini ve ürünlerini tanıtma fırsatı da yakalayacaklar.

Konusu, katılımcıları ve firmalara sağladığı avantajlarla bu sene ses getirecek olan PAGEV Plastik Endüstrisi Kongresi ile ilgili detaylı bilgi için www.turkishpic.com sitesi ziyaret edilebilir.

 

6. PAGEV Plastik Endüstrisi Kongresi Programı

 
   
 
WhatsApp ile paylaş WhatsApp ile paylaş