SemStudio Design Team tarafından tasarlanan Maxima Dondurmalı Pasta Kabı, Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması 2011 yılı Yetkinlik ödülünü kazandı.

Ambalajın Ay yıldızları yarışmasında, bu yıl Sem Plastik Ülker için tasarladığı "dondurmalı Pasta kabı" ile yetkinlik 2011 ödülüne layık görülmüş ve ASD nin Çırağan Sarayında düzenlenen görkemli Töreninde Ödülünü almıştır.

SEM studio tarafından tasarlanan ürünle hedeflenenleri SEM Studio tasarım Koordinatörü Yeşim E. Göçer şu şekilde özetliyor;

Ülker, Natura Gıda’nın “Maxima” markalı Dondurmalı pastası için tasarlanan ambalajda hedef; müşterimizin diğer dondurmalı pastalardan farklı olarak konumlamayı düşündüğü Maxima markası için, son kullanıcının algısında üründeki farklılığı ambalaja da taşıyarak rafta seçilir bir ürün oluşturmak ve ürüne değer katmaktır.

Dondurmalı pastalar için kullanılan karma ambalaj (iç kutu veya seperatör üzeri flexable ambalaj) veya yuvarlak şeffaf kapaklı kap yerine; pastanın kendisini son kullanıcının algısına cömertçe sunan, şeffaf bombe kapaklı ve şu ana kadar kullanılmış olan yuvarlak şeffaf kapaklı kaplardan farklılaşması amaçlı da kap ve kapakta dikdörtgen bir geometri kullanılmış, kapaktaki elmas kesimler ile yaratılan ışık oyunları sayesinde ürüne algısına pırıltılar katılmıştır.

 
     
 
     
 
 
   
WhatsApp ile paylaş WhatsApp ile paylaş