SEM Plastik Sizin İçin Kendi PS, PP Levhasından Sonra Şimdi de PET Levhasını Üretiyor.

Avrupa ve Amerika’da gıda ambalajında kullanımı uzun zamandır kısıtlanan ve son yıllarda ise tamamen kaldırılan PVC yerine tüm dünyada PET Şeffaf Ambalaja hızlı bir geçiş var.

PET gerek şeffaflığı, gerek gıda ile sorunsuz uyumu ve gereksede sertliği ile Şeffaf gıda ambalajında çok iyi bir çözümdür.PET ile yarışan hammaddelerden Poliproplen, şeffaflık yönünden PET’i yakalamaktan çok uzaktadır. PET aynı zamanda çevre dostu bir üründür. Nitekim günümüzde atıkları (şişe, kap, vs.) çok hızlı ve etkin toplanıp, yeniden ekonomiye katılan bir hammaddedir.
SEM aylık 275 mton kapasitesi ile 0,1 mm - 0,9 mm arasında 850 mm genişliğe kadar levha çekebilmektedir. Çektiği levhaların büyük bölümü, yine SEM tarafından thermoform işlemi ile çeşitli Gıda Kaplarına, kapaklara dönüştürülmektedir.

Her aşamasını kontrol edemediğiniz bir ürünün kalitesinden bahsedemezsiniz.

SEM kendi bünyesinde levhasını ürettiği Polistren, Polipropilen ve son olarak PET ile granülden son bitmiş ürüne, üretimin her aşamasını bünyesinde gerçekleştirerek, kalitesini ve tedariğini güvence altına almıştır.

WhatsApp ile paylaş WhatsApp ile paylaş