Haber1.com İnternet Sitesinde Sem Plastik Genel Müdürü Yavuz Eroğlu'nun Aldığı Ödülü Manşetten Haber Yaptı.

www.Haber1.com Sitesi 07 Şubat 2013

http://www.haber1.com/dunyanin-alkisladigi-turk.html

Dünyanın alkışladığı Türk!

Global şirketlere meydan okuyan SEM Plastik’in Genç Patronu Yavuz Eroğlu; açılışını Dubai Şeyhi Muhammed Bin Raşid El Maktum’un yaptığı, ABD Başkanı Barack Obama’nın ise canlı bağlantı ile katıldığı “Küresel Girişimcilik Zirvesi’nde ödül aldı. 

En hızlı gelişen şirketler kategorisinde Türk markaları boy gösteriyor. Dünya ekonomisine damga vuran girişimciler ve yeni fikirlerin ödüllendirildiği uluslararası zirveye Genç Türk Girişimci damgasını vurdu. Harvard Üniversitesi'nin ünlü İş İdaresi Profesörü Michael Porter'ın kurucusu olduğu AllWorld Network, Dubai'de düzenlenen Küresel Girişimcilik Zirvesi'nde, Ortadoğu, Asya ve Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketlerini açıkladı. SEM Plastik Grubu, üst üste iki yıl iki şirketini de Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen şirketleri arasına sokmayı başardı. Grubun hammadde tedarikçisi Credoy Polimer 28, SEM Plastik ise 38'inci sırada yer aldı. AllWorld Network, zirvede ayrıca SEM Plastik Genel Müdürü Yavuz Eroğlu'na girişimcilik konusunda yaptığı çalışmalar ve bir ilk olan Filistin'deki sanayi yatırımı nedeniyle Zirve Özel Ödülü'nü verdi.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Küresel Girişimcilik Zirvesi'nin açılışını Dubai Şeyhi Muhammed Bin Raşid El Maktum yaparken ABD Başkanı Barack Obama da zirveye canlı bağlantı ile katıldı. Dünyanın dört bin yanından 2 bine yakın firma zirvede buluştu.

Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 şirketi listesinde iki şirketi ile birden yer alan SEM Plastik Grubu önemli bir başarıya imza attı. Credoy Polimer 2009 – 2011 yılları arasında yıllık ortalama yüzde 93 büyürken, plastik ambalaj sektöründe faaliyet gösteren grubun amiral gemisi konumundaki SEM Plastik aynı dönemde yıllık ortalama yüzde 46 büyüme kaydetti.

Credoy Polimer ve SEM Plastik'in Yönetim Kurulu Başkanlığını da üstlenen Yavuz Eroğlu'na, başarılı girişimcilik örnekleri ve Türk girişimcileri yarışmaya katılmaları konusunda teşvik etmesinin yanı sıra üst üste iki yıl listede yer alma başarısını gösterdikleri için özel bir ödül verildi. Filistin'de bir plastik ambalaj fabrikasına sahip olan SEM Plastik'in bu yatırımı zirvede en çok konuşulan konular arasındaydı.

SEM Plastik Genel Müdürü Yavuz Eroğlu, zirvedeki "Gelişmekte Olan Ülkelerde Girişimciliğin Bugünü ve Yarını" isimli panele de konuşmacı olarak katıldı ve yeni bir girişimin çarpan etkisi yarattığına dikkat çekti. Eroğlu, "Filistin'de yaptığımız yatırım, bölge insanına yeni girişimler konusunda cesaret verdi, benzer plastik tesislerinin açıldığını, yaratılan değer ve istihdamın arttığını gördük. Filistin'in yardım yerine yatırıma ihtiyacı var. İstihdamın ve refahın artması bölge barışına da daha çok katkı sağlayacaktır." diye konuştu.

 


Açıklama: YAVUZ EROGLU

WhatsApp ile paylaş WhatsApp ile paylaş