SEM Plastik Yönetim Kurulu Başkanı ve PAGEV Başkanı Yavuz EROĞLU, TOBB Türkiye Plastik Kauçuk Kompozit Sektörü Meclis Başkanlığına Seçildi.

Türkiye’de mesleki üst kuruluşların temsilcisi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde (TOBB), yeni bir Meclis açıldı. Çalışmaları tamamlanan Türkiye Plastik Kauçuk Kompozit Sektör Meclis’i ilk toplantısını gerçekleştirdi. Türkiye Plastik Kauçuk Kompozit Sektör Meclisi Başkanlığı’nı PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu kazandı. Başkan Yardımcılığına ise Enver Bakioğlu seçildi. Oy birliğiyle başkanlığa seçilen Eroğlu, TOBB çatısı altında kurulan Meclis ile birlikte 30 milyar liralık ciroya sahip Plastik, Kauçuk ve Kompozit sektörünün birleştirici gücü olarak çalışmalarına daha güçlü şekilde devam edeceklerini söyledi. TOBB Meclis’indeki yeni oluşumla yasal ve kapsayıcı bir platforma erişildiğine dikkat çeken Eroğlu, “Kurulan meclisimizin içinde firmalarımız, ilgili sektörün sivil toplum kuruluşları, sektörü düzenleme ve regüle etme yetkisi olan kamu kurumları yer alıyor. Hedefimiz kurulan oluşumla sektörel sorunları tespit etmek, çözüm için hükümet ve özel sektör diyaloğunu en iyi şekilde geliştirmek, nihayetinde Türkiye ekonomisi için daha fazla katma değer üretmektir” dedi.

SEKTÖRÜN EN GÜÇLÜ SESİ OLACAĞIZ

TOBB Plastik, Kauçuk, Kompozit Sektör Meclisi’nin, sektörde gücünü yasadan alan en üst yapı olduğunu belirten Eroğlu, “Sektörümüzün sorunlarını çözmek adına faaliyetlerimize hızla başlayacağız, tüm sivil toplum örgütlerini koordine edeceğiz ve çözüm odaklı çalışacağız. Omuz omuza vererek gelişimin hızını arttıracağız” dedi.

SEK TÖR RESMİ ÇATISIYLA DAHA GÜÇLÜ OLACAK

Türkiye’deki tüm sanayi ve ticaret odaları ile borsaların bağlı olduğu iş dünyasının en üst örgütlenmesi olan TOBB bünyesinde kurulan Türkiye Plastik Kauçuk Kompozit Sektör Meclisi oldukça geniş bir yelpazeyi kapsadı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı temsilcileriyle birlikte, 40 seçkin üye arasında PAGEV,FASD , Kompozit Derneği, SEPA, EVSİD , EPS Derneği, Kauçuk Derneği, İKMİB , PLASFED, PAGDER gibi sivil toplum örgütlerinin yanı sıra Naksan Plastik, Korozo Ambalaj, Superfilm Ambalaj, Olinas Plastik, Koksan Plastik, Polibak Ambalaj, Adopen Plastik, Elif Plastik, Cam Elyaf, Abdioğulları Plastik, Sümer Plastik, Akplas Plastik, Işık Plastik, Sem Plastik, Sasa Polyester, Ravago Petrokimya, Plasmar Plastik, Pakpen Plastik, HakanPlastik, B-Plas Plastik, Sepaş Plastik, Fırat Plastik, Dizayn Plastik, Vatan Plastik, Titiz Plastik, Esen Plastik, Mete Plastik ve Petkim Petrokimya gibi Türkiye’nin en önemli firmaları yer aldı.

 

WhatsApp ile paylaş WhatsApp ile paylaş