ÖDÜLE DOYMUYORUZ

SEM Plastik ‘Borplas – Plastik Fırınlanabilir Sıcak Yemek Tabakları’ ile Karbon ve Enerji Yönetimi Kategorisi’nde birincilik ödüle layık görüldü.

Türkiye’nin en çok ihracat yapan firması olduk.  İhracatın yıldızları 2014-2015 IMMIB odülü

Türkiye’nin ilk 1.000 ihracatçısı arasına girdik. (TIM-Türkiye İhracatçılar Birliği 2014)

Sert Gıda ambalajında Sektörün en büyüğü olduk. (İSO-İstanbul Sanayi Odası 2013-2014)

2015 yılında Mc Donalds Dünya Çapında yaptığı değerlendirmede en çevreci tedarikçi kategorisinde ödül aldık

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından 13’üncüsü düzenlenen “Çevre Ödülleri’nde “Termoform Üretimine Enerji Verimliliği Projesi” ile ödüllendirildi. “Enerji Verimliliği Uygulama Ödülleri” kategorisinde “Büyük Ölçekli Kuruluşlar” dalında Ford Otosan, Eczacıbaşı Vitra ve SEM Plastik ilk üç ödülün sahibi oldu. 2011

SEM Plastik Grubu, 2012 yılı Aralık ayında Dubai’de üçüncüsü yapılan Küresel Girişimcilik Zirvesi’nde açıklanan, Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi arasında iki şirketi ile yer aldı. Grubun hammadde tedarikçisi Credoy Polimer 28, SEM Plastik ise 38’inci olmayı başardı. Credoy Polimer 2009 – 2011 yılları arasında yıllık ortalama yüzde 93 büyürken, plastik ambalaj sektöründe faaliyet gösteren grubun amiral gemisi konumundaki SEM Plastik aynı dönemde yıllık ortalama yüzde 46 büyüme kaydetti.

SEM Plastik 2011 yılında, Harvard Business School, TOBB ve TEPAV’ın ortak girişimiyle geçekleştirilen ve en hızlı büyüyen şirketlerinin ödüllendirildiği yarışmada Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen şirketleri arasında 62’inci sırada yer aldı. Türkiye,  Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Yakın Doğu Bölgesinde ise ilk 100 firma arasında ödüllendirildi.

SEM Plastik 2010-2012 yılında, İstanbul Ticaret Odası’nın her yıl düzenlediği geleneksel “Başarılı Vergi Mükellefleri” çalışması kapsamında, “Bronz Madalya” ödülünün sahibi oldu.

McDonald’s’ın Türkiye’ye geldiği günden beri değişmeyen tek tedarikçisi SEM Plastik oldu ve bu birliktelik McDonald’s’ın, “En İstikrarlı Tedarikçi” ödülüyle taçlandırıldı.

Ambalajın Ayyıldızları 2011 yarışmasında, Ülker için tasarlanan dondurmalı pasta kabı ile ödül aldı. 

2006 yılında SEM Plastik’in gemi tasarımlı standı, İspanya Valencia’daki Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (ITCA), ‘En iyi Dizayn Ödülü’nü aldı.

Kimyanın Yıldızlarında 3 yıl üst üste ödüllendirildik. IKMIB-2015 – 2016 – 2017

PETKİM, kuruluşunun 46’ıncı yılında İzmir Aliağa Rafinerisi’nde düzenlediği törenle SEM Plastik’i, ‘Yeni Ürün Geliştirme Özel Ödülü’ne layık gördü.

Harvard Üniversitesi’nin ünlü İş İdaresi Profesörü Michael Porter’ın kurucusu olduğu AllWorld Network, SEM Plastik Genel Müdürü Yavuz Eroğlu’na girişimcilik konusunda yaptığı çalışmalar ve bir ilk olan Filistin’deki sanayi yatırımı nedeniyle Zirve Özel Ödülü’nü verdi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Yavuz Eroğlu, Middle East Commerical Center (MECC) Danışma Kuruluna, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun tavsiyesi ile Türkiye'yi temsilen seçildi. Filistin’deki yatırımımızın bölge barışına ve ekonomik refahına katkısı sebebiyle seçildiğimiz bu uluslararası kuruluş vesilesiyle ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile buluştuk.

2015 Sürdürülebilirlik Akademisi, yılın başarılı iş modellerini “Sürdürülebilir İş Ödülleri” kapsamında belirledi. Tofaş, Unilever, Pepsico gibi büyük firmaların ödüllendirildiği yarışmada iş dünyasına örnek niteliği taşıyacak projeler değerlendirildi.

Dünya Gazetesinin Düzenlediği İhracatın yıldızları yarışmasında “En Fazla Ülkeye ihracat yapan Firma Kategorisinde” Türkiye çapında 3.’luk ödülü aldık

WhatsApp ile paylaş WhatsApp ile paylaş